Aktuality:Jachting pro děti a mládež v centru Prahy

Aktuality

<< na začátek | < předchozí   | ... 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ... |   další > | na konec >>
05.04.2015 Bohemia sekt regata - Bolevák 4.-5.4.2015

Bohemia sekt regata  - Bolevák  4.-5.4.2015
Bohemia sekt regata - první závod ze série malého poháru navazoval na soustředění na Boleváku. Na rozdíl od soustředění byly větrné podmínky výrazně horší, ale teplota trvala na svém. Nestálý převážně severní vítr a tepoty okolo 5 stupňů prověřily schopnosti i nervy závodníků. Střídalo se sněžení a slunce a vítr s bezvětřím. Na startu se sešlo 15 Fev a 19 Firebalů. Závodní komisi se nakonec podařilo uspořádat 5 rozjížděk (tři v sobotu a dvě v neděli). Závodní pole bylo po dvoudenním soustředění velmi vyrovnané. A tak o konečném pořadí rozhodla až poslední rozjížďka. V té ztratil po hromadné kolizi na modré bójce náš Matouš Hlaváček s kosatníkem z Lokomotivy Plzeň Michalem Švantnerem naději na udržení 1. místa a skončil celkově na třetím místě.
Pořadí na stupních vítězů:
1. Michal Žák a Patrik Škvařil, Lodní sporty Brno
2. Dobrý Jakub a Dobrá Tereza, Lokomotiva Plzeň
3. Hlaváček Matouš, ČYK a Michal Švantner, Lokomotiva Plzeň

Gratulujeme vítězům, ale i ostatním členům týmu k zvládnutí extrémních podmínek.
Hk

03.04.2015 Soustředění na Boleváku s Milanem Hájkem

Soustředění na Boleváku s Milanem Hájkem
Na Boleváku se na soustředění ALT, vedeném státním trenérem RS Feva Milanem Hájkem, se sešlo 17 posádek z pěti klubů. Podmínky v prvním dnu byly jachtařsky skvělé, pocitově trochu chladné :). Ve čtvrtek dopoledne trénovali závodníci rozděleni do tří skupin hlavně manévry a techniku jízdy. Odpoledne bylo ve znamení krátkých rozjížděk. Vítr celý den foukal cca 8 m/s, teplota se pohybovala okolo 5 stupňů. V průběhu dne se vystřídalo sněžení, déšť i sluníčko. Po večeři si závodníci po krátkém rozboru tréninku vyslechli přednášku na téma příprava závodu a start.
V pátek celý den pokračoval trénink krátkými rozjížďkami, při kterých se trenéři postupně věnovali věnovali jednotlivým posádkám a jejich technice jízdy. Počasí a vítr se od čtvrtka příliš nelišily. Po příjezdu z vody všichni vyslechli přednášku Milana Hájka na téma Závod-pravidla a taktika. Po večeři bylo soustředění ukončeno.
Děkujeme Milanovi Hájkovi i TJ Lokomotiva Plzeň za skvělé soustředění.

Hk

29.03.2015 Školení trenérů III.třídy 28.-29.3.2015

Školení trenérů III.třídy 28.-29.3.2015
O víkendu proběhlo v našem klubu školení trenérů III.třídy, pořádané KSJ Praha.

Náš tým má od tohoto víkendu 2 nové trenéry. Natálka Jarošová a Honza Pour absolvovali 2 dny přednášek a složili závěrečný test. Gratulujeme.
Hk

14.03.2015 Jarní svezení 14.-15.3.2015

Jarní svezení 14.-15.3.2015
9 lodí, 18 posádek a zajímavý formát závodu - to by letošní a již 4. ročník Jarního Svezení. Vzhledem k velkému zájmu závodníků byl vypracován nový systém závodu. Závodníci byli přihlášeni po dvoučlenných týmech a podle předem daného klíče se mezi rozjížďkami střídali.
Sobotní počasí jachtařům příliš nepřálo. Velmi slabý vítr a déšť - to vše znamenalo, že v sobotu se odjela pouze 1 rozjížďka.
V neděli ráno, když se závodníci scházeli, ještě pršelo. Déšť pak postupně ustal, ale vítr si dával na čas a dost potrápil závodníky i hlavního rozhodčího Vaška. Slabý a nestálý vítr do 2 m/s se postupně stáčel k jihovýchodu. Díky novému formátu závodu s velmi krátkými rozjížďkami se nakonec podařilo odjet celou sadu 8 rozjížděk a krátce před 14 hod. byl závod ukončen.
Vyhlášeno bylo pořadí jednotlivých posádek i pořadí dvoučlenných týmů. Závodníkům věnoval část cen Mladý sportovec. Nejúspěšnější z našeho týmu byli Anička Vítová a Lukáš Košata, kteří se v absolutním pořadí umístili na 4. místě z 18 lodí a v hodnocení týmů obsadili společně s Járou Čermákem a Petrem Košťálem z Pardubic krásné 2. místo. Poděkování však patří všem členům týmu, kteří se tohoto náročného závodu účastnili.