<< na začátek | < předchozí   | ... 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50
10.11.2012 Víkendové soustředění na Lipně

Víkendové soustředění na Lipně
Mráz, jinovatka, sluníčko, lodě a spousta "Feváků" z ČYKu a Loděnice Lipno - to je soustředění v listopadu na Lipně.
Letos se týmu RS Feva nechce loučit se sezónou a tak 15 závodníků s doprovodem vyrazilo na víkend do Lipna nad Vltavou.
V sobotu účastníky soustředění uvítalo sluníčko v mlze a jinovatka. Za chvíli ale jinovatka roztála a vítr po prvním zaváhání dovolil dopolední i odpolední trénink.
Nedělní dopoledne oživil Martin Šindelář zajímavou přednáškou na téma: "Jak vzniká počasí" a Honza Myslík za aktivní pomoci Vaška, Zosii a Natálky zopakoval pro nováčky týmu základy pro úspěšný start. Ve 12 hodin se rozfoukal východní vítr cca 4 m/s a tak bylo možné právě získané teoretické poznatky převést do praxe. V 15 hodin byl trénink i soustředění u konce. V 16,30 bylo naloženo a auta vyrazila směr Praha. Ve 20 hodin byly lodě uklizeny v klubu a všichni spokojeně vyrazili domů

fotografie:http://hkabova.zonerama.com/Album/60478

09.09.2012 Borůvková regata - Lipno

Borůvková regata - Lipno
Za náš tým bojovali v Cadetech Matouš s Týnkou a Janek s Terezkou a Vašek s Maxem (Neratovice), v RS Feva Vojta Š. s Vojtou B., Tadek s Matějem, Richard s Bárou, Adam s Matyášem a Honza Š. s Martinem Hajným (Pro Yachtig Team). Zkušené členky týmu Natálka, Lucka a Pavla tentokrát chyběly. Lodí RS Feva se sešlo 13, Cadetů, kteří jeli evropský pohár bylo 11 z ČR a 10 zahraničních.
V sobotu se v 10,30 rozfoukal příjemný západní vítr do 3-5 m/s. Škoda jen, že rozhodčí nezkrátili Optimistům trať nebo nepostavili zcela nezávislý start a cíl. Prostoje mezi rozjížďkami cca 45 minut pro Cadety a Fevy byly zbytečně dlouhé a obě třídy mohly odjet ještě alespoň jednu kvalitní rozjížďku. V neděli foukal vítr přibližně stejné síly, ale z východního směru, který je směrově vždy velmi nestabilní. Přesto se podařilo odjet ještě 2 rozjížďky.
Výsledky jsme spokojeni, vzhledem k tomu, že většina našich závodníků má jachtařské zkušenosti pár týdnů až rok - Fevy 3. místo v juniorech -Adam s Matyášem a 2 posádky nováčků do poloviny závodního pole. V Cadetech byl Vašek v konečném hodnocení CECC 3. v juniorech.
Nádherné počasí a tradičně skvělá organizace a pohostinnost pořádajícího klubu - to vše znamenalo pohodový víkend pro závodníky i doprovod. Hk

26.08.2012 Soustředění na Lipně korunováno úspěchem

Soustředění na Lipně korunováno úspěchem
Společné soustředění Českého Yacht Klubu a ALT RS Feva - Summer Camp Lipno 2012 - bylo pro náš tým korunováno úspěchem. Účastníci soustředění bojovali v tomto víkendu v neoficiálním mistrovství RS Feva. Výsledky v této u nás začínající mladé třídě jsou pro Český Yacht Klub úspěchem. Neoficálními Mistry ČR se stali při účasti 15 lodí Vašek Brabec a Vojta Brož (oba ČYK). V kategorii "Junioři" obsadili Matouš Hlaváček a Janek Wisinger (oba ČYK) 2. místo a Adam Žůrek (ČYK) a Matyáš Holna (ProYachtig) 3. místo. Ani ostatní naši se neztratili. Natálka Jarošová a Lucka Štursová vybojovaly přes závadu na genakeru 4. místo se ztrátou 3 bodů. Pavla Štursová (ČYK) a Rasťou ze Slovenské Republiky byli 6. Tři z pěti posádek se tedy umístily v první polovině závodního pole.
Dalším úspěchem srpnového soustředění je zájem 3 až 5 nových závodníků o členství v klubu a závodění ve třídě RS Feva.
Příští závody se konají již za týden (1.-2.9.) na domácí vodě pod Vyšehradem.
Fotogalerie z druhé poloviny soustředění a stupňů vítězů: http://www.jose.unas.cz/soustredeni1/ a http://www.facebook.com/media/set/?set=a.430854026 953014.92440.275649225806829&type=1

<< na začátek | < předchozí   | ... 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50